Gelin

Okan Çevik

Düğün törenleri bütün ayrıntıları ile önemli olsa da, unutmayın asıl ilgi sizin üzerinizde olacaktır. Gelinliğinizin bütün ihtişamı ile göz dolduracağından eminiz ama ya gelin saçınız ve makyajınız?

Özenle, çok beğenerek seçtiğiniz gelinliğiniz, ayakkabılarınız, gelin buketiniz ve aksesuarlarınız ancak uygun bir gelin saçı ve makyajı ile tamamlanmış olacaktır. Düğün sonrası tüm misafirlerinizin aklından çıkmayacak bir tasarım için; gelin saçı ve makyajınızı öne çıkarmanızı sağlayacak, küçük ama etkili tüyoları sizinle paylaşacağız. Gelin makyajı ten ve göz renginize göre yapılmalı, saç renginize uygun tonlarda olmalıdır. Örneğin; sarışın bir gelin adayı iseniz, makyajınız için kahve ve turuncu tonları uygun olurken, hem dudaklarınızı hem makyajınızı, fuşya ve pembenin hafif tonları ile öne çıkarabilirsiniz. Saç renginizin belirleyiciliği ise, saç modelinizin daha çekici olmasını sağlayacaktır. Koyu saç rengine sahip gelinlere topuz saç modelleri yakışırken, kumral ve sarı tonlarında saç renkleri doğal ve dağınık modellerle öne çıkmalıdır. Gelinlik işlemelerinize ve diğer gelinlik aksesuarlarına göre karar vereceğiniz gelin saçı aksesuarları ise, saç modelinizi öne çıkaracak önemli yardımcılardır.

Güzelliğinizin gölgelenmemesi için yılın trendlerini takip etmelisiniz. Hayallerinizdeki gelin başı ile uyumlu bir modelin sizde nasıl duracağını bizden prova yolu ile destek alarak karar verebilirsiniz. Gelin saç modelinize karar verirken, göz önünde bulundurmanız gereken kriterlerden biri de, saçınızın uzunluğu olmalı. Kısa saçlı bir gelin adayıysanız ve gelin topuzları hayallerinizi süslüyorsa, düğünden birkaç ay önce saçınızı uzatmaya başlamalısınız. Ya da bizlere danışarak günübirlik saç uzatma işlemleri hakkında bilgi alabilir ve birbirinden farklı gelin saçı modellerini deneyerek size en uygun olanını seçebilirsiniz.

Gelinliğiniz saç uzunluğunuzla alakalı olarak tasarlansın istiyorsanız, topuz modelleri çok uygun olacaktır. Straplez bir gelinlik modeli içinse, dağınık bir topuz veya saçlarınızı açık bırakarak yaptıracağınız plaj dalgaları, dilediğiniz güzelliğe kavuşmanızı sağlayacaktır.

Yine de size verebileceğimiz en son öneri; Gelinler, gelin, o mutlu gününüzün size en uygun saç ve makyajını birlikte tasarlayalım.