RENKLERİN DÜNYASI

image

2016’da en çok hangi renklerle karşılaşacağız?

Dünya saç modellerine baktığınızda gri ve çok renkli saç uygulamaları moda ama Türkiye’de, saç renginde moda diye bir şeye pek rastlanmıyor. Müşterilerinize “Şu saç rengi sana çok yakışır” dediğiniz oldu mu? Ben sırf o kişiden para kazanmak için hiç olmadık şeyleri söylemeyi etik bulmuyorum. Her zaman yakışan rengi tercih etmesini söylüyorum. Tabi ki de önerilerde bulunuyorum ama bunu yaparken müşterimin mutlu olması ön planda benim için.

image

2016’nın moda olan renk ve kesimleri nelerdir?

2016’da bakır ve kahve tonlarını ağırlıklı göreceğiz. Düz kesimler ise bu sene revaçta olacak.


Radikal renk değişimleri için ne düşünüyorsunuz?

Eğer saçınızın yıpranmasın ve kaliteli dursun istiyorsanız, işi uzmanına bırakacaksınız. Saçlar, profesyonel ellerde profesyonel şekilde işlem görmeli. Bazı hanımlar, “ben kendimde yaparım ne var bunda” diyorlar, sonra da vay efendim neden Okan Çevik Kuaför’ün yaptığı kadar güzel olmadı? :)


Saç rengi seçerken nelere dikkat edilmeli?

Biz öncelikle ana renge, daha sonra kaş kalınlığına, ten rengine ve göz rengine bakıyoruz. Son aşama olarak da, o kişi giyiminde hangi renkleri tercih ediyor ona bakıyoruz. Tüm bunları göz önünde bulundurunca, ortaya çıkan sonuç kişinin de memnun kalacağı saç rengi oluyor.

image

Boyalı saçlar ne kadar sürede bir bakım görmelidir?

Bir saç, boyama işlemi görmüşse eğer, mutlaka bakım da görmeli. Çünkü, işlem gören saçın kaybettiği değerleri geri alması gerekli. Bundan dolayı salonumuzda boya öncesi ve boya sonrası olmak üzere bakım ürünlerini uyguluyoruz. Eğer saçınızı düzenli olarak boyuyorsanız, 1,5 ayda bir bakım yaptırmak şart.


Boyalı saçların bakımını nasıl yapmalıyız?

Maalesef yine kulaktan dolma bilgilerin sıkça yapıldığını söylemem gerek. Sorarsanız birçok kadın mayonez yemez ama duyunca saçına sürer. Doğal olsun diye yapmak istediği her şey, aksine saçına daha çok zarar verir. Bu durumda rengi ve saçı korumak adına profesyonel ürünlere yönelmeliler.

Peki evde uygulanan bakım kürlerinin doğruluk payı ne kadar?

Hiç işe yaramıyor diyemem ama doğru karışımları elde etmek gerek. Bunun yerine zaten hazırlanmış özel ürünler var. Biz de salonumuzda, bu ürünleri kullanıyoruz. Saç bakımı süreklilik isteyen bir şeydir. Bu yüzden en iyi sonucu yine salonumuzda bulacaklar diyebilirim.

Bugüne kadar boyadığınız en radikal renk neydi?

İnanmayabilirsiniz belki ama yaptığım en radikal renk fuşyadır. Hatta kız kardeşime yapmıştım ve de çok güzel olmuştu.